Stājušies spēkā grozījumi pievienotās vērtības nodokļa likumā par īpašu nodokļa piemērošanas režīmu elektronikai

No 2016. gada 1.aprīļa, stājas spēkā grozījumi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā par īpašu nodokļa piemērošanas režīmu elektronikai. PVN likums papildināts ar 143.1. pantu, kurā noteikts, ka mobilajiem telefoniem, planšetdatoriem un klēpjdatoriem, integrālās shēmas ierīcēm (tai skaitā mikroprocesoriem un centrālo procesoru blokiem pirms to ievietošanas gala produktā) piemēro īpašo pievienotās vērtības nodokļa piemērošanas režīmu – saukto par PVN apgriezto maksāšanas kārtību.
Balstoties uz šiem grozījumiem, HALLA SIA piemēros PVN apgrieztās maksāšanas kārtību no 2016. gada 1.aprīļa sekojošām precēm un to oriģinālā iepakojuma saturam:
    • Portatīvie datori
    • Planšetdatori
    • Datoru komponentes: procesori, mātesplates, video kartes, tīkla kartes, skaņas kartes, operatīvā atmiņa (RAM)
PVN apgrieztās maksāšanas kārtība attiecas vienīgi un tikai uz bezskaidras naudas darījumiem starp reģistrētiem PVN maksātājiem. Ja neesat PVN maksātājs, īpašais nodokļa piemērošanas režīms netiek piemērots. Pavadzīmē pie precēm, kurām tiek piemērots īpašais PVN režīms, turpmāk norādīsim atzīmi: Nodokļa apgrieztā maksāšana ar atsauci uz PVN likuma 143.1. pantu par īpašo PVN piemērošanas režīmu.
VID metodiskais materiāls par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu elektronikai no 2016.gada 1.aprīļa

Atbildēt