Kāpēc jālieto antivīrusa programmu, pat ja internetā sērfo ļoti uzmanīgi

Labākais veids, kā izvairīties no vīrusiem un citiem kaitēkļiem, kamēr sērfo interneta plašumos, ir izmantot veselo saprātu kombinācijā ar pieredzi. Bet tas nebūt nenozīmē, ka vajadzētu atteikties arī no antivīrusa programmu izmantošanas. Īpaši jau tāpēc, ka mājas lietotājam ir pieejams vesels lērums ar dažādiem bezmaksas risinājumiem. Un ja kārtīgāk pameklē un iepazīstas ar licencēšanas nosacījumiem, tad pat biznesa klienti var atrast sev piemērotu risinājumu, nemaksājot par to ne santīmu.

Laba interneta sērfošanas prakse jau ir liela daļa no darba, kas tiek veikts, lai mazinātu iespēju piedrazot savu datoru ar nevēlamo un kaitniecīgo programmatūru. Ja Tu neapmeklē aizdomīga satura lapas, nelejupielādē failus no nezināmiem avotiem un never vaļa visas atsūtītās e-pastā vai citās saziņas programmās saites, tad Tu jau esi gandrīz aizsargāts. Bet tikai gandrīz.

Daudzi cilvēki uzskata, ka iespēja saķert datorvīrusu ir iespējama tikai lejupielādējot aizdomīgus failus vai apmeklējot lapas ar daudziem banneriem, kas sola paātrināt interneta ātrumu dažos klikšķos un arī uzlabot datora veiktspēju trīs soļos. Šie tiešām ir tie veidi, kuros vairums lietotāju saķer kaitniecīgās programmas savos datoros, bet pat, ja Tu stingri atturies no augstākminētām darbībām, tavs dators joprojām ir neaizsargāts un viegli ievainojams.

Ir jāpatur prātā, ka pirms operētājsistēmas vai kādas programmas ražotājs aizlāpa jaunatklāto caurumu, paiet kāds laiks, kamēr kaitniecīgā programma var pagūt ieperināties Tavā datorā. Un pret šādiem kaitēkļiem nav aizsargāts neviens datorlietotājs neatkarīgi no lietotās operētājsistēmas. Labā antivīrusa programmā ir iestrādāti “aizdomīgo darbību novērotāji”, kas sniedz pamatīgu atbalstu vēl neatklāto kaitniecīgo programmu konstatēšanā. Ar šādiem rīkiem vīrusu darbība tiek pamatīgi ierobežota.

Ir arī jāatceras, ka ne tikai ar sērfošānu internetā var saķert vīrusu. Pilnīgi pietiek vienkārši pieslēgt datoru pa tiešo internetam, lai dažu minūšu laikā to apsēstu kaitēkļi, kas izmanto neatjauninātas operētājsistēmas ievainojamību. Tāpēc ļoti ieteicams izmantot maršrutētājus ar ieslēgtu ugunsmūri.

Un svarīgākais. Kāda antivīrusa programmatūra ir labākā? Tādas nav. Katrai ir savi plusi un mīnusi, tāpēc izvēlē ir jābalsta uz savām lietošanas īpatnībām un individuālām prasībām. Uzmanīgiem un ne pārāk prasīgiem lietotājiem pilnībā pietiks ar Microsoft Security Essentials vai Windows Defender, savukārt, ja neesi īpaši uzmanīgs lietotājs, bet vēlies aizsargāt savu datorus, tad iesakām skatīties Avast! vai AVG virzienā.

Atbildēt