Datora pavasara tīrīšana

Saulīte spīd vairāk, putniņi čivina skaļāk, zāle kļūst zaļāka un puķes plaukst – ilgi gaidītais pavasaris ir klāt! Ja reiz mēs visi ķeramies klāt pie skapju, garāžu un zemes uzkopšanas darbiem, tad kāpēc, lai atliekam datora tīrīšanu? Mēs sniegsim jums dažus noderīgus padomus, kā atjaunot sava datora veiktspēju paša spēkiem.

1. Iztīriet datoru no putekļiem, kas ir uzkrājušies uz klaviatūras, ventilatoriem un korpusa iekšā. Šim mērķim izmantojiet nelielu birstīti (ota ar cietiem sariem būs parocīgāka) un speciāli šādiem mērķiem paredzētu saspiestu gaisu baloniņos. Var izmantot arī putekļusūcēju, bet iepriekš ir jānodrošinās, lai nekādā gadījumā nepieskartos ar metāliskām putekļusūcēja daļām datoram (parasti caurules gals ir no plastmasas, bet ņemiet vērā, ka statiska elektrība var sabojāt datoru). Tīrot smalkās datora daļas (klaviatūras taustiņus vai putekļus korpusā), lai neiesūktu kādu smalku detaļu iesakām izmantot filtru – kaprona zeķe būs tieši laikā (iepriekš gan nostipriniet to uz gala ar gumijām, lai neiesūktu kopā ar visiem putekļiem). Var izmantot arī kompresoru, kas būtiski atvieglos darbu, bet jāņem vērā, kā pārāk liels gaisa spiediens var nodarīt vairāk slikta, kā labuma cīņā ar putekļiem. Portatīvo datoru tīrīšanu iesakām uzticēt profesionāļiem.

Windows 8 uninstall program2. Ja lietojat Microsoft Windows – atinstalējiet nevajadzīgas un neizmantotas programmas. Katra programma aizņem gan vietu uz cietā diska, gan piesārņo operētājsistēmas reģistru. Īpaši tas attiecas uz uzmācīgajiem palīgrīkiem un statusa joslām interneta pārlūkprogrammās un košajiem, funkciju pārbagātajiem datoru optimizatoriem, kas sola zilus brīnumus. Vēršam uzmanību, ka atinstalēšana jāveic no “Add/Remove Programms” vai “Programms” saskarnes, nevis vienkārši izdzēšot programmas saīsni uz darbvirsmas vai izdzēšot programmas instalācijas mapīti.

3. Atjauniniet operētājsistēmu. Jauninājumi ne tikai izlabo laika gaitā atklātās operētājsistēmas un programmu kļūdas, bet arī aizlāpa drošības caurumus un piedāvā jaunas funkcijas vai esošo uzlabojumus.

Windows 8 Update4. Iztīriet operētājsistēmu no nevajadzīgiem pagaidu un sistēmas failiem. Izmantojiet Microsoft Windows iebūvēto rīku “Disk Cleanup”.

Disk Cleanup tool

5. Ja lietojat operētājsistēmu, kas ir vecāka par Windows Vista, defragmentējiet cietos diskus. Jaunākām Windows versijām šis rīks ieslēdzas un darbojas fonā automātiski reizi nedēļā.

Disk Defragmenter

6. Ja jūties pietiekami pārliecināts savās datorspeciālista spējās, tad pēc augstākminēto darbību veikšanas iesakām izmēģināt arī kādu nopietnāku programmu datora tīrīšanai. CCleaner – ir spējām bagāts rīks, kas palīdzēs lietpratējiem panākt vēlamo rezultātu – gan iztīrīt operētājsistēmas reģistru, gan atbrīvot datoru no nevajadzīgo failu atliekām. Tikai uzmanīgi ar ķeksīšiem, ko atzīmējat, veicot skenēšanu  – neprasmīga programmas lietošana var nograut datora operētājsistēmu!

CCleaner

Lai veicas pavasara uzkopšanas darbos!

Atbildēt